| DangerF a întrebat:

Vreau sa ma duc in Bucuresti pentru o noapte, problema e ca am 17 ani. Pot sa ma cazez undeva daca sunt minor?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Legal nu ai voie pentru ca esti minor.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai parca ieri aveai 16 thinking

| goguPatent a răspuns:

O unitate de cazare care se respecta nu va caza minori neinsotiti

| FantasyBoy a răspuns:

Daca ai carte de identitate, in conditiile in care ai capacitate de exercitiu restransa, avand peste 16 ani, poti sa pleci si in China...sub 16 ani doar insotit de un adult, care sa fie tutore legal, sau cu procura data la notariat de unul din parinti.

| suntserios a răspuns (pentru FantasyBoy):

Ia sa te vad eu cum pleaca el in China la 17 ani neinsotit de un adult si fara acordul parintilor

| suntserios a răspuns (pentru FantasyBoy):

Nu pricep, mi ai dat un link sa arati ca nu ai dreptate?

"Cetăţenii români minori pot călători în străinătate în baza documentului de călătorie individual valabil - pașaport sau carte de identitate (minori peste 14 ani) numai însoțiți, cu acordul părinților ori al reprezentanților legali. "

| Adolf8 a răspuns:

Legal nu, dar depinde...