| ali98na a întrebat:

Vreau sa merg intr-o excursie la vara, undeva mai la munte, intr-n oras cultural, cu multe muzee. daca stiti vreun oras cu asa ceva[parcuri, gradini zoologice sau botanice, muzee] va rog sa-mi spuneti :*:*:*

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Mergi la Cluj : este un oras cu un mediu cultural de top, tineret studentesc cu viata pe masura, muzee, parcuri, gradina botanica de talie europeana. Un oras curat si civilizat. Are si muntele aproape ( 1 h cel mult cu masina): statiunea Baisoara, lacul de acumulare si de agrement de la Gilau - Tarnita. Categoric ca o sa iti placa.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu iti recomand Sibiul, are tot ce ai tu nevoie.

| noktambul a răspuns:

Piatra Neamt e super, numai ca nu o sa prea gasesti muzee si si nu o sa te rasfeti cu preamulta activitate culturala. In schimb poti face niste trasee turistice extraordinare din Piatra Neamt : prin Cheile Bicazului pana la Tusnad (Lacul Rosu), poti urca pe Ceahlau, poti sa traversezi lacul Bicaz cu vaporasul. Nu sunt trasee grele, sunt comode si accesibile si celor fara prea multa experienta. Distractie placuta!

| Gentleman_2265 a răspuns:

Iti recomand Sighisoara, este un oras senzational, daca esti pasionata de istorie, si nu numai

| ali98na explică:

Ce ziceti de piatra neamt? cum e acolo?

| Danutzb a răspuns:

La munte, In Brasov Orasul Zarnesti, din oras pana la munte faci 20 minute maxim, Sunt si Hoteluri frumoase.