Întrebare recomandată | BornToChange a întrebat:

Vreau să merg minim o noapte cu cortul pe Făgăraş, la Lacul Bâlea, vârful Vânătarea lui Buteanu.
Problema e că sunt din Hunedoara şi netul îmi oferă... nimic. Am nevoie de ceva detalii de genul, cât mă costă să ajung acolo, care e preţul pentru campare lângă lac şi ce fel de mijloc de transport e disponibil? Viaţa ar fi mai uşoară dacă aş avea maşină!
Mersi frumos happy

Răspuns Câştigător
| kisulea a răspuns:

Poti sa ajungi pana la lac cu masina, si o lasi acolo in parcare happy sau ia si tu un autobuz ceva, trec des pe acolo autobuze cu turisti, poti sa-i rogi pe ei happy

2 răspunsuri:
| bogdan88 a răspuns:

Sincer, am fost acolo cu o masina normal. Nu iti trebuie cine stie ce. Pretul de campare langa lac... Nu am platit nimic. Am fost si pe Vanatoarea lui Buteanu, foarte frumos! Bafta.

| BornToChange explică (pentru bogdan88):

În cazul în care nu am maşină ce fac? laughing) Şi, cu maşina se poate ajunge până la lac sau tră să o las pe undeva?