| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Vreau sa merg pe un traseuin Bucegi de vreo 2, poate 3 zile. Sa plec probabil din Busteni, merg pana la Babe si Sfinx, apoi ma intorc la cabana Caraiman, o iau pe langa Cruce si continui in sus spre Vf. Omu.
Intrebarea mea e urmatoarea : Pe traseul asta este loc unde sa pot sta cu cortul, dar nu in cadrul unei cabane? Vreau sa merg cu cortul aici, dar nu am bani sa platesc 10-20 de lei pe noapte sau cat e taxa.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite aici... inspiratie

http://www.povesticalatoare.ro/......i-si-mici/

poti sa ii pui cortul undeva pe la Padina, nu cred ca e vreo taxa ceva

| mihai69 a răspuns:

Singurul loc unde poți sta cu cortul e în Bușteni. Se mai poate campa mai jos, în zona unde e Peștera, pe firul apei.
Dar e un mare risc de atac al urșilor, eu aș căuta totuși o alternativă să pot înnopta la o cabană. Și sincer, aș evita să urc pe Valea Caraimanului (pe „Jepi") - mai bine urci din Sinaia - Cota 2000 - Piatra Arsă - Babele.

| user5493 a răspuns:

Nu inteleg intrebarea.