| alinike2 a întrebat:

Vreau sa plec, eu cu inca un prieten si doua fete o saptamana la mare, MEntionez ca eu sunt cel mai mare si am 15 ani happy. Deci nici unul nu e major sau altceva, deci nu avem nici unul permis.
Deci vreau sa plecam din Galati cu un autorcar si sa ajungem in Constanta. Cineva stie unde ajungeorice autocar care pleaca asa?. Eu trebuie sa ajung pe Bulevardul Mamaia, Colt cu Ion Ratiu big grin Si as vrea sa stiu unde pot ajunge. Pt ca vreau sa fac rost de numere de telefon sa chemam un taxi. sa ajungem unde trebuie

Răspuns Câştigător
| DeeaV a răspuns:

Din autogara din Constanta sunt microbuze care merg in toate statiunile, fac curse toata ziua cam din 30 in 30 de minute. Cauta pe net taxiuri Constanta si o sa ai de unde alege. Va urez vacanta faina si aveti grija de voi!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

(P.S: Mentionez de acum ca am citit pana la cuvantul "permis", dinainte sa dai enter, adica sa lasi spatiu.)

Deci esti retardat. laughing) Ma omule ma, cum sa pleci la 14-15 ani (poate chiar mai putin) departe de casa FARA niciun adult. Daca toti parintii vostrii sunt de acord, iti spun un mic secret... : sunteti ratardati cu totii I don't want to see.

Mi se pare ilogic ca la varsta aia sa mergeti singuri la zeci de km distanta, fara un adult sau ceva. Nu cred ca ar fi ceva grav, nu cred ca o sa va fure cineva sau ceva de genul, stiti sa va protejati singuri, sunteti aproape de varsta de 18 ani... Ideea e ca intrebarea asta cred ca e o gluma... Niciun parinte nu si-ar lasa copilu' sa mearga FARA un adult la ZECI de km distanta, in care fetele sa poarte doar sutien si chiloti. (subliniez "doar sutien si chiloti" pentru ca is multi violatori prin Romania, si nu numai.)

happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu va recomand sa stati cuminti, bun voi plecati cu autocarul si daca nu e nici un major cu voi unde o sa stati, unde o sa va cazati? sunteti siguri ca autocarul acolo va ajunge? tinand cont ca esti cel mai mare tu vei fi responsabil de ceilalti, daca unul dintre ei Doamne fereste, pateste ceva rau, se inneaca, ce faci, vine politia, unde.i sunt parintii? eu va recomand sa luati unul dintre parinti, daca nu, nu mai plecati nici voi, sunteti destul de mici si vedeti bine la tv cate cazuri de rapiri si cate si mai cate se intampla

| alinike2 explică (pentru anonim_4396):

DA... Daca parintii mei, respectiv al lor considera ca suntem suficient de responsabili incat sa ne facem bani sa plecam de ce nu ar crede ca suntem si suficient incat sa avem grija de noi? straight face Esti tu prea prost si prea tiunut in fata televizorului.

| alinike2 explică (pentru anonim_4396):

Dar... Sunt cel mai mare. Dar diferenta dintre noi e de cateva zile laughing)) Toti suntem pesti in 1999 tongue In plus. Stiu deja unde merg, e o zona linistita, la o cunostinta la care am fost si in anii trecuti big grin In plus si cand merg cu parintii. Eu sunt de capul meu tot timpul. Am invatat sa ma descurc fara ei... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alinike2):

Eu inteleg faptul ca tu ai incredere in tine, dar totusi cel mai bine sa va insoteasca unul dintre parinti, parintii stau pe capul tau pentru ca iti vor binele, si asta se intampla anii trecuti, acum ca ai 15 ani, ai intrat si tu anul asta la liceu, nu vor mai fi asa, iti spun eu, isi vor da seama ca ai mai crescut si tu, totusi pentru binele vostru, nu plecati singuri

| alinike2 explică (pentru anonim_4396):

Eventual o sa vina un var de-al meu cu noi. Care e major. Iar daca asta se intampla intrebarea asta e inutila pentru ca o sa punem bani de motorina cate 70 de lei fiecare si sa ajungem la mare cu masina lu taica-miu. Dar eu voiam sa merg singur big grin Pentru ca de pe aici toti sun cocalari care se lauda ca fac dar nimeni nu face big grin Si vreau sa sparg gheata B| De asta m-am si angajat laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alinike2):

Asa da, sa vina varul tau care e major cu masina tatalui tau, si cand ajungeti sa fiti cazati la o cunostinta, asa da, merge, distractie placuta

| alinike2 explică (pentru anonim_4396):

Da. Asa ar sta treaba. Dar imi las o mansa de eroare.big grin In caz de var-miu nu mai poate sa vina, s-ar putea sa plece-n cipru la prietena lui o sa raman singur. Si eu vreau neaparat vara asta sa beau pe malul marii o bere nefiltrata rece cu prietenii big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alinike2):

*Troll face* Ok dude! happy Don't rage at me. Nu ma jignii tongue Nu mai stiu ce raspuns ti-am dat, dar nu cred ca eu te-am jignit. cya