| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa plec pentru prima oara cu avionu.La Roma voi pleca in vacanta.
Intrebarea mea : este riscant? Adica la islamisti ma gandesc.
Ce tari sa evit in care sunt teroristi si atentate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In Italia nu-i nici un pericol. Evita UK_ul, ca acolo-i pericolul.
Apoi, nimeni nu se complica cu un zbor de 2 ore... sunt periculoase alea de multe ore.
Mai sunt periculoase vacantele in Bali, in Fiji sau pe contientul african.

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Germania si Franta sunt mai periculoase pentru calatoria cu avionul, in Italai nu imi aduc aminte de vreun atac al islamistilor recent.

| xerxes1 a răspuns:

Poate sa cada avionul si fara ajutorul unui terorist.Cat dai pe bilet nici combustibilul nu-l platesti pentru greutatea ta suplimentara.
De unde sa scoata bani pentru mentenanta de calitate.
Pun si ei piese sh si chinezesti.
Rugaciunile sunt gratis.Ar fi bine sa zici cateva inainte de imbarcare.

| Nilsson a răspuns:

Statistic vorbind sunt sanse mai mari sa mori intr-un accident aviatic cauzat de erori umane sau probleme tehnice decat dintr-un atac terorist.
Cel mai mare risc insa e in drumul pana si de la aeroport, cele mai multe victime le produc accidentele rutiere.

Terorismul islamic este pura manipulare din partea guvernelor, ca sa duca razboaie in statele bogate in petrol si sa promoveze legi pentru supravegherea populatiei prin urmarirea convorbirilor si schimburilor de mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Știi care-i șansa de a fi victima unui atac terorist?laughing sub 0, 00000000001% în orice țară ai vizita. În Italia nici n-au avut loc atentate până acum, luate în vizor am văzut că sunt Franța și Turcia.

| devilshelp a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai calm. Mereu ai emotii cand zbori pentru prima data. Eu cand am vazut ca s-a inaltat avionul am zis ca lesin pe scaun (am frica de inaltime), dar mi-a trecut imediat cand am vazut privelistea superba. Cat despre teroristi, nu e absolut nimic. Calatorie placuta!

| MariaShk1 a răspuns:

Esti cumva de la țară? ce e cu intrebarea asta prosteasca?

| anonim_4396 explică (pentru MariaShk1):

Nu e o intrebare proteasca. mi se pare normal sa ma informez. Pe bune de ce ma intrebi asta?