| turismcenter a întrebat:

Vreau sa realizez un top 5 cele mai frumoase manastiri din Bucovina. Tu ce parere ai?

Răspuns Câştigător
| Simpluuu a răspuns:

manastirule sucevita si moldovita.

7 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Good luck.
La ce-ti trebuie` parerea noastra?
Nu o faci pentru noi, ci pentru tine.
Daca pe tine te pasioneaza, da-i bataie.

| turismcenter explică (pentru ΔH):

Eu am un top al meu. Sunt curios care sunt parerile altor oameni. Daca e sa fac eu topul el ar fi asa: 1. Sucevita, 2. Putna, 3 Moldovita, 4. Dragomirna, 5. Probota.

| ZvT a răspuns:

Ce inveti nou cand te duci la o manastire? Care este rolul lor? De ce manastire si nu muzeu? Cersiti de la cine nu trebuie.

| turismcenter explică (pentru ZvT):

Imediat dupa Manastiri urmeaza sa fac un top 5 al Muzeelor din Bucovina. Oricum o mana de ajutor din partea ta nu mi-ar strica, ...doar daca doresti.

| Fanatic a răspuns:

Mie mi se pare o idee tampita...nu vad rastul,

| turismcenter explică (pentru Fanatic):

Rostul topului este de a sti pe ce sa ma axez pe viitor in pagina mea web (http://www.turism-center.ro). Imediat dupa realizarea topului intentionez sa fac un top 10 cu cele mai valoroase obiecte din manastirile respective

| turismcenter explică:

Doar pentru cei care au fost si au vizitat Manastirile din Bucovina.