| juliedidi a întrebat:

Vreau sa rezerv o vacanta in Cipru. Dar am o intrebare: ce inseamna Luxury All Inclusive?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu înseamnă mai nimic. E o metodă de marketing, fiecare își „botează" mai pompos oferta All Inclusive (totul inclus - adică mâncare, băutură, distracție, servicii - incluse în prețul ofertei).
Că e „exclusive", „luxury", „ultra" etc. - e cam tot aia. Unii oferă o gamă mai largă de băuturi de import, alții restaurante a la carte, dar nu există nicăieri o descriere, un standard al acestor oferte.
Analizează cu grijă FIECARE detaliu al ofertelor pe care le găsești - doar așa nu vei fi dezamăgit. Unde nu ești sigur, întreabă (agentul de turism sau hotelul, nu pe TPU!).

| ElSueno a răspuns:

Luxury e cea mai mare clasă de comfort, iar All Inclusive înseamnă că ai totul inclus: mâncare, cazare și tot ce mai ofera hotelul, uneori mai poate însemna că ai și transport gratis.