| acbm a întrebat:

Vreau sa sun pe cineva care este pentru o saptamana in alta tara si nu si-a activat roaming-ul. Nici eu nu il am activat (am inteles ca doar cei din afara tarii trebuie sa il activeze daca vor sa sune in tara).
Am prefixul asa cum trebuie, sunt sigura (canada 001 si toronto 416, apoi 074... ), insa operatorul spune : the call could not be completed please check the number and dial again(apelul nu a putut sa fie finalizat verificati nr si sunati iar). Intrebarea mea este: din ce cauza si cum as putea sa rezolv?
Va rog, daca stiti, sa ma ajutati.

2 răspunsuri:
| unknow91 a răspuns:

Nu mai pune 0 cand pui numarul pune doar 74... fara 0

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Intra pe site-ul operatorului la care esti abonat si solicita