| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa zbor cu avionul, dar mi-e frica. Stiu ca exista medicamente pentru asa ceva dar exista si modalitati alternative de a scapa de frica de zbor? Nu vreau sa iau pastile.

2 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ar fi bine sa te gandesti cine anume ti-a indus poate, in mod indirect teama de avion. O prietena mai sperioasa sau o matusa care a spus: „vai draga, si nu ti-e frica sa zbori cu avionul?" Asemenea analize te vor ajuta sa te distantezi de aceasta teama. Dar, oricum, sunt de parere ca e bine sa faci cateva sedinte de consiliere terapeutica, cel mai bine cu un terapeut cognitiv-comportamental; fobiile sunt specialitatea acestui domeniu.

| kUuKii a răspuns:

Nu trebuie sa ti fie teama si eu am zburat cu avionul si e foarte placut la inceput ti se infunda urechile apoi e okwinking