| Mihai0eu a întrebat:

Vreau si eu niste locatii la munte unde ma pot duce cu cortu
undeva unde sunt multe obiective turistice cu sau fara zona de camping happy
(funda)[nu ma duc singur suntem o gasca, vrem sa stam 2 zile ]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți recomand regiuni montane din munții Apuseni, unde sunt multe formațiuni endo/exocarstice de o frumusețe rară. Spre exemplu în munții Bihor din Apuseni sunt foarte multe obiective de vizitat: Cetațile Ponorului, Peștera Scărișoara, Peștera Urșilor, Ghețarul Focul Viu, Cheile Galbenei etc.
Deasemenea Parcul Național Retezat sau Piatra Craiului sunt opțiuni foarte bune. Se găsesc informații pe internet.

4 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Poti sa incepi de Valea Oltului, te indrepti apoi catre statiunea Vidra unde ai putea sa faci un prim popas. Apoi te duci spre Sebes, si cobori spre Novaci (drumul se numeste Transalpina) si intrece Transfagarasanul atat in peisaje, cat si la inaltime. In momentul de fata este drumul situat la cea mai mare altitudine din tara.

| Adelina04 a răspuns:

Am fost intr-o tabara de curand la Padina jud. Dambovita, undeva mai sus de sanatoriul de la Moroeni. Am vizitat pestera, schitul, babele si am facut cateva trasee foarte interesante. Baftahappy

| laurika890 a răspuns:

E foarte frumos pe valea lotrului sau latoritei(in jud. valcea). Sunt multe trasee superbe iar peisajele nici n-ai zice ca sunt din Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Predeal-3 Brazi