| butterfly296 a întrebat:

Zilele urmatoare trebuie sa calatoresc cu trenul singura si e prima data cand merg cu trenul.Nu stiu daca pe bilet scrie si vagonul si compartimentul.Am auzit ca nu ar scrie,si atunci intru in ce vagon vreau eu sau cum? Nu este cineva in tren care sa imi spuna in ce vagon sa merg? Stiu ca intrebarea e cam ciudata, dar chiar nu am calatorit cu trenul si vreau sa stiu.

2 răspunsuri:
| anonymus77 a răspuns:

Am 14 ani si am fost de 3 ori singur cu trenul pana in Baia-Mare eu fiind din Bucuresti. Normal ca scrie pe bilet vagonul si numarul locului, doar daca iti cumperi biletu', daca mergi fara s-ar putea sa te dea controlorul jos din trenwinking Funda? big grin

| Gagiu_George_1997 a răspuns:

Nu, platesti biletul, ii spui unde vrei sa mergi si gasesti un loc unde sa stai, nu-ti zice nimeni unde sa te duci.winking