| TheBearandWolfLover a întrebat:

Am 11 ani si vreau sa ajut natura. Am inceput deja sa reciclez chestii, sunt ovo-lacto-vegetariana, dar vreau sa fac mai mult de atat. Am 11 ani.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apreciez asta dar din păcate nu sunt mulţi ca tine... Degeaba încearcă doar câţiva să ajute dacă la restul nu le pasă. Dacă majoritatea oamenilor nu respectă natura este cam dificil să o putem salva. Prin asta nu vreau să zic că ceea ce vrei să faci este inutil, este chiar foarte bine! Continuă tot aşa :) şi eu sunt vegetariană.
Cât despre întrebarea ta, încearcă să te interesezi despre voluntariate la tine în oraş sau ştiu eu, informează-te despre tot ce ai putea face pentru natură. Uite un bun exemplu: http://www.elle.ro/......neta-9200/
Succes;)

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Inteleg ca esti vegetariana, dar si ovo-lacto, nu faci niciun rau daca manci oua sau bei lapte, organismul are nevoie de aceste alimente. Pentru binele naturii strange gunoaiele din oras, paduri, semneaza petitii contra exploatarii animalelor sau vanatorii excesive, alegeti un job cu aceasta inclinatie.

| Cherilyn a răspuns:

Bună! Este de apreciat ce vrei să faci.

Ai putea să începi prin a-ți educa familia și prietenii apropiați.
De asemenea, te poți interesa la școală de activități de ecologizare. happy

| Dodgge a răspuns:

Planteaza niste pomi...nu conteaza ca esti ovo lacto si vegetariana, nu ajuti natura asa