| Teodora_Miron_1964 a întrebat:

Am un Bichon maltez de 5 ani si de aprox 7 zile se musca pe piciorul din spate pe partea de sus a pulpei si azi am observat ca începe sa dispară blana unde se linge si se musca.Imi puteți spune care ar fi motivul? Ce putem fc? Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Http://www.animamedvet.ro/tag/cainele-isi-musca-piciorul/

Citește aici poate afli ceva s-au dacă nu du-te la un veterinar dacă tot continuă

| gazza01 a răspuns:

Un veterinar ti-ar spune sigur! happy

| radu877 a răspuns:

In principal mancarimea apare de la alergii: praf, polen...
Depinde, pot fi si alti factori. Stiu ca ceri ajutorul aici sa nu te duci la veterinar, dar asta e cea mai buna solutie pentru un tratament corect. Trebuie sa il vada un medic, nu are rost sa faci experiente cu diferite tratamente chimice ce se gasesc pe piata iar apoi sa-ti dai seama ca nu e corect.