| kiddutssa a întrebat:

Ati facut parte pana acum din vreo asociatie de voluntariat ecologica? Daca da, de ce ati ales sa faceti acest pas?!

Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

In noiembrie se vor face 3 ani de cand activez la un ONG de mediu, http://www.ecotoporadea.ro
Am ajuns acolo printr-un curs de fotografie organizat de ei printr-un proiect si am continuat sa merg din curiozitate. Usor, am ajuns sa cunosc mai bine gasca si am ajuns sa fac parte din acel grup de prieteni.
Aproape zilnic merg pe la sediu si imi face placere sa ma implic in activitatile ce le desfasoara. Sa clarific, deoarece multi asta cred, nu strangem gunoaie. Avem 4 programe pe care ne axam: Arii protejate, Ecoturism, Educatie pentru mediu si Impreuna pentru Oradea. Avem si un departament pentru tineret, unde cei noi se pot forma pentru a ajunge ca mai tarziu sa se implice in treburile serioase ale organizatiei.
Prin ECOTOP am participat la cateva cursuri de formare si pot spune ca mi-au fost de folos si cred ca imi vor fi si pe viitor.
Cam asta ar fi povestea mea...

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AleeeM a răspuns:

Salut! Eu fac parte dintr-un grup de voluntari de la o fundatie dar e umanitara nu ecologica... Nu stiu daca te intereseaza astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la un proiect de mediu...agenda 21 se numeste. e interesant.si mi-a placut ideea
sunt cu mai multi colegi si activitatile sunt chiar dragute happy

| georgegs a răspuns:

Nu, eu.tai.copaci.si.fac.mizerilaughingajut.la.ceva

| kiddutssa explică:

Intrebam asta pentru ca eu timp de 5 ani am facut parte dintr-o astfel de asociatie si acum fac niste cursuri online bazate pe ideea de ecologie. Doar ca am observat ca nu multi se implica in astfel de activitati, iar o parte din cei implicati fac asta doar pentru a primii ceva in schimb...

| SRJ a răspuns:

Eu am facut. Primul pas a fost sa cred in asta. Daca o faci pentru ca iti pasa si constientizez notiunea ai facut deja primul pas. Daca te alaturi la trend si nimic mai mult, uita.

Felicitari de interes! Baga nasu' aici: http://www.naturalist.ro/tag/ecovoluntariat

| andra_7810 a răspuns:

Da am facutarte pentru ca ma simt obligata sa fac ceva in privinta mediului, nu vreau ca pamantul sa devina atat de poluat incat sa nu mai putem traii pe el ca si in desenul cu wally. Fa si tu la fel vei vedea ca te vei simti mai bine stiind ca ai ajutat mediul.

| justFORone a răspuns:

1 pentru ca mi se pare ceva frumos
2 profa mi-a pus un 10 la biologie
big grin

| bobyta1989 a răspuns:

Trimite textul

BIG 10613183

ai grija intre spatiul dintre BIG 10613183

nu te costa nimic
SMS gratuit [crde-ma]

Am ales sa fac parte din acele asociatii pentru ca nu aveam ce face; dar mi-am facut prieteni
MULTUMESC!