| Maria203 a întrebat:

Buna am fost acceptata la SummerWell ca voluntar dar am fost chemata doar pe 13 august.Ca voluntar am voie sa particip si la celelalte zile de festival fara bilet? La Electric Castle aveai gratis toate zilele de festival ca voluntar.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca doreai sa vezi festivalul, de ce nu ti-ai luat bilet, ca orice alt participant?
Ai idee ce face un voluntar la festival?
Imi pare rau sa-ti spun dar nu se ocupa cu organzizarea festivalului, fiindca aceea este rezolvata de oameni platiti care stiu sa-si faca profesia, iar voluntarii se cupa de mentinereacurateniei, curatarea wc-urilor, hartiilor, sticlelor, gunoiului.
Voluntarii baietii mai bine facuti sunt folositi la mentinerea ordinii pe langa toalete sau garduri, dar fetele strict la curatenie.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este dupa cum veri tu!
Ca voluntar ai voie doar in ziua mentionata de ei, strict doar in aia zi fiindca atat vei avea permisul.

| alexandratudor2 a răspuns:

Poți alege încă o zi in care sa ai acces in afara celei in care ai tura