| bruuhhhh a întrebat:

Bună, as dori sa devin voluntar la o asociatie din Iasi (mentionez ca nu m-am hotarat inca la care). Cineva pe aici care face voluntariat si ma poate ajuta cu cateva informatii?
P.S. Mentionez ca am 16 ani

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 16 ani poti face voluntariat la scoala sau local, la diverse asociatii care se ocupa cu copii.
Intereseaza-te al scoala la tine.

| bruuhhhh explică (pentru Violleta2022):

Sunt deja inscrisa la mine la scoala dar problema e ca acolo nu prea se fac activitati. Oricum, nu cred ca varsta este o problema pentru ca am vazut ca limita pentru multe asociatii este de 16 ani, as fi vrut doar mai multe informatii din perspectiva cuiva care face voluntariat. Multumesc oricum pentru raspuns!