Întrebare recomandată | Roxalin_Roxalin_2000 a întrebat:

As vrea sa fac o faptā bunā ca sa ajut oamenii strazii ca sa fie si ei fericiti de sarbatori. Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți cumpara de 100-200 de lei lucruri, cum ar fi mancare, sucuri, haine și sa le împarți, din ce oraș ești? As face și eu asta

40 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa ajuti betivani, lenesi, puturosi, misto

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cum vrei sa-i ajuti mai exact? Trebuia sa participi la ShoeBox. Anul viitor sa stii.

| Adi88 a răspuns:

Alimente și haine, un gest drăguț, bravo!

| anonimg a răspuns:

Poate daca ai lua legatura cu una din aceste ong-uri iti va fi mai usor: https://www.copilul.ro/Organizatii-fundatii-si-asociatii-umanitare-u137/
Le poti alege dupa judet.

| StrongHeart a răspuns:

Depinde de unde esti

| ForeverAlone97 a răspuns:

Dă-i naibii

| Raducons a răspuns (pentru RAY):

Ray nu fii asa dur, sunt intai de toate oameni bolnavi si fara sanse sa fim realisti.Parca erai preocupat de psiologie sau era doar o masca.

| RAY a răspuns (pentru Raducons):

Sunt intai de toate oameni bolnavi si fara sanse sa fim realisti laughing
serios oameni strazii sunt persoane bolnave, de ce sufera? ca sunt curios

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Hai sa hranim betivani ce sa aiba ce bea, daca i spui hai sa ma ajuti cu ceva nu au timp sau sunt bolnavi

| Raducons a răspuns (pentru RAY):

Au probleme psihice in primul rand, nu neaparat trebuie sa fie infirmi ca sa sufere de ceva.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Sau dacă vrei să le oferi un adăpost sau ceva, majoritatea refuză, fiindcă se simt mai bine pe străzi

| RAY a răspuns (pentru Raducons):

Cati din oameni strazi sunt ceea ce ai scris acolo? persoanele alea au nevoie de tratament in primul rand, undeva sa stea, nu de o ciocolata de sarbatori

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Bine la ce caldura e in oras si eu as prefera sa stau intr-un canal, pana ajunge apa la mine e rece

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Mda

| Raducons a răspuns (pentru RAY):

Stiu dar noi nu putem sa ii ajutam decat cu atat, statul ar trebui sa initieze ceva in privinta lor

| RAY a răspuns (pentru Raducons):

Dar sa nu le cumparati tigari,alcool, sa nu le dati banii, mancare sanatoasa, nu dulciuri, coca cola, o mancare calda

| Roxalin_Roxalin_2000 explică (pentru Raducons):

Eu vreau sā fac o faptā bunā nu ar trebui sā jucem nu ne-a dst nimeni aceest drept asa ca daca doritii sa ajutati imi spuneti gata cu aceeste mici răutăți nu ne ajuta
Si mai ales ai sa fim mai buni pentru noi!

| Roxalin_Roxalin_2000 explică (pentru RAY):

Te rog frumos sā nu mai iti exprimii gandurile negativiste pentru cā mā intristezi
Ar fii ok multumesc
Cred ca stiiam si eu ce le voi cumpara!

| RAY a răspuns (pentru Roxalin_Roxalin_2000):

Sensibilitate virtuala te las, bye, eu macar sunt sincer nu ma dau ceea ce nu sunt

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru RAY):

Cu betivani ai dreptate. De lenesi nu stiu daca este cazul pentru ca nu-i angajeaza nimeni ca sunt "oameni ai strazii" cu toate ca se mai nimeresc unii care au facut si facultate la viata lor.

| Roxalin_Roxalin_2000 explică (pentru Roxalin_Roxalin_2000):

Judecām dat *

| RAY a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Si daca le chemi la munca nu vor, facultatea nu inseamna a fi harnic

| RAY a răspuns (pentru Roxalin_Roxalin_2000):

Nu exista oameni buni, tu faci asta din interes, ca sa ai parte de atentie, poate esti vreun smecher care pacaleste lumea pe TPU, si eu pot inventa povesti de astea

| Panamax a răspuns (pentru Raducons):

Si Ray are nevoie de ajutor.
Doar l-am contrazis di mi-a dat ignore.Cred ca nu-si permite o vizita la psiholog.

| mihaicelsfant a răspuns:

Din ce oras esti?

| AdelinaC a răspuns:

Din ce oras esti? M-as implica si eu

| Sketch2 a răspuns:

Cumpara alimente. Dar alimente, nu recomand sa le dai bani. Isi pot cumpara bauturi alcoolice, tigari, etc. Incerci sa ajuti, asa-i?

| Roxalin_Roxalin_2000 explică (pentru AdelinaC):

Bucuresti!

| Roxalin_Roxalin_2000 explică:

Ce-i care vor sā ajute îmi puteți da mesaj in privat mulțumesc anticipat
Domnul sā vā ajute!