| AnDrEuTzA54 a întrebat:

Buna as vrea sa fac voluntariat. Dar unul care sa ma ajute mai tarziu (sunt la un liceu economic). Poate unul in dezvoltare personala sau unu in care pot vorbi despre anumite subiecte. Voi stiti unele in Bucuresti?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca este putin probabil ca vreun ONG sa primeasca voluntari cu varsta de 14 ani. Exista, intr-adevar, programe de voluntariat pentru tineri doar ca varsta minima acceptata pentru intrarea in program este de 16 ani.
Asadar, mai ai "ptintica" rabdare!

| AnDrEuTzA54 explică:

Am 16 ani!