| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa merg la un orfelinat din Constanta sa duc niste jucarii.Deasemenea sunt dispusa sa ma implic si in alte proiecte caritabile din Constanta.Imi puteti spune cum sa procedez? si daca aveti niste propuneri?

4 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Este un gest frumos din partea ta.
Si am destule jucarii pe care as vrea sa le donez, insa nu mai locuiesc in tara si imi este un pic greu sa o unde locuiesc acum.
Poti lua legatura cu directia de Protectie a copilului din Constanta, cu siguranta ei sunt in masura sa te indrume catre un orfelinat si cum sa te implici in alte opere caritabile.
De asemenea ai putea sa donezi o parte din jucarii unui spital de copii pentru a lumina zilele pe care le petrec pentru a se insanatosi.
Ideei sunt mult, importanta este vointa pe care o avem.
Poti sa te informezi si pe urmatorul link:
http://www.dgaspc-ct.ro/......lului.html
In speranta ca ti-am putut fi utila, iti urez un sfarsit de saptamana cat mai placut.

| DrViorel a răspuns:

Eu cand donez anumite lucruri la crucea rosie sau alceva, pur si simplu ii contactez telefonic inainte si merg cu masina si descarc al ei la sediu ce am de dus, sau daca nu dispui de o masina, poti sa le ceri lor sa vina cu o masina sa ridice lucruri. Poti gasi in cartea de telefoane centre caritabile... Succes si o zi buna! E frumos cea ce faci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Centrul de voluntariat Constanta
http://www.centras-constanta.ro/
sa scrii cum ai procedat

| Irina_Istrate_1970 a răspuns:

Asociatia United Hands Romania cu sediul in Constanta str.Amzacea nr.21, telefon 0723311853-desfasoara activitati de ajutorare a orfanilor care se afla sau nu in centre de protectie sociala prin promovare de programe speciale, social-educative si de ajutor material.