| Jupiterrr a întrebat:

Buna! Aveți idei de proiecte /activități care ar stârni curiozitatea oamenilor? (menționez, este pentru un voluntariat si chiar nu mai am idei) exemplu : plantarea copacilor, cadouri si strângerea fondurilor pentru copii nevoiasi... As vrea mai multe idei, rog seriozitate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Stransul gunoiului din parcuri si rondurile de flori.
Plantarea de flori si iarba in fata blocurilor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Colivii pentru păsări în copacii din oraș.

| anonimg a răspuns:

Oamenii nu mai ies la voluntariat nici dacă ar fi amenințați cu arma. Dar copiii, tinerii, ar mai ieși. Dar să nu-i pui să-și murdărească mâinile.
Dar dacă organizezi un concurs de talente la nivel local/județean unde ar fi cu taxă/strângere de fonduri pentru nevoiași, cred că ai face mai multă treabă în acest fel.