Întrebare recomandată | CocollinoEsteGangster a întrebat:

Buna comunitate. M-am gandit ca din moment ce vine Craciunul si vremea se raceste din ce in ce ai rau sa fac niste donatii cu haine sau jucarii, depinde ce obiecte mai gasesc prin casa si vreau sa imi spuneti unde pot dona. Stiu ca sunt multi copii abandonati, bolnavi, saraci care poate au nevoie de ceva hainute sau se vor bucura la o papusica sau un urs asa ca v-as ruga sa imi trimiteti niste adrese sau linkuri catre astfel de campanii. Va multumesc!

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu ai in bloc copilasi sarmani? la tara/la rude care nu au posibilitati, dar au copilasi.
La biserica/la un camin.
Vointa sa ai.
Eu am mai dat haine la cei care ridica gunoiul saptamanal (stau la curte)
Deci se poate.
O zi bunahappy

| CocollinoEsteGangster explică (pentru caramela):

Buna kiss nu stau la bloc. Sunt de la tara si stau intr-un sat destul de mic. Crede-ma ca pana acum am tot dat haine la toti copilasii mici din apropiere pentru ca mie imi ramasesra mici, dar am ramas dezamagita. Intr-un an am strans un sac de hainute care mi-au fost foarte dragi si dupa care am plans ca mi-au ramas mici dar pe care le-am dat bucurandu-ma de doua ori deoarece credeam ca fac un bine, si am zis credeam pentru ca dupa ce am dat hainele am vazut ca persoanele respective le foloseau pentru a aprinde focul cu ele si nu pentru a-si imbraca copii.mi se pare foarte urat. Asa ca speram sa cunoasteti voi pe cineva care chiar are nevoie initial sa imi dai o adresa sau ceva. Nu vreau sa ma opresc doar pentru ca cineva nu mi-a apreciat gestul.

| caramela a răspuns (pentru CocollinoEsteGangster):

Te poti adresa preotului/unui camin de copii
http://metropotam.ro/La-zi/Unde-poti-face-donatii-de-haine-art9988290109/
https://www.facebook.com/AiPreaMulteHaineDoneazaLe/
Ma bucur ca ai o inima larga...:)
O seara buna:)

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi la biserica si intreaba, sau la primarie la Asistenta sociala!
Ai grija ca hainele sa fie curate si sa nu fie rupte, iar jucariile sa fie in buna stare!

| CocollinoEsteGangster explică (pentru Fatamuntilor):

O sa intreb si la biserica. Multumesc!

| SatanicBear a răspuns:

Poti lua legatura, online, cu Crucea Rosie din orasul/judetul in care locuiesti. Iti vor da ei mai multe detalii. happy

| CocollinoEsteGangster explică (pentru SatanicBear):

Sa stii ca asta este o idee foarte buna. Multumesc mult!

| Lica_Sebastian_Costin_1993 a răspuns:

Poti duce aceste lucruri la casa de copii.

| Megaton a răspuns:

Pai ar fi site -urile parinti. com, Si eu pot, Salvati copiii, Caritas, Sf. Stelian.Cauta si tu pe internet e imposibil sa nu gasesti.

| CocollinoEsteGangster explică (pentru Megaton):

Multumesc pentru raspuns!

| Gabriel_Oprea_1975 a răspuns:

La o fundatie la noi la scoala sunt mult copi amarati care nu au nici cu ce sa se imbrace daca vrei iti dau adresa si vi la coasta lupri si le donezi