| CastraveţiMuraţi a întrebat:

De o bună bucată de vreme vreau să fac voluntariat, îmi doresc foarte mult, dar nu știu de unde să încep. Unde trebuie să mă interesez și cu cine trebuie să iau legătura pentru a face asta?
Fundă celui mai detaliat și util răspuns!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai peste 18 ani, vezi oferta :http://www.voluntar.ro/......-germania/

| Oanna96 a răspuns:

Depinde in primul rand unde vrei s faci voluntariat.De exemplu la un adapost de animale.Te duci la sediul lor, le expui dorinta pe care o ai, pur si simplu si o sa vezi daca vor sa nu. Sunt multe astfel de centre care sunt dispusi sa accepte voluntariatul, fiindca vor sa gaseasca oameni la fel ca ei, pe care sa-i instruiasca si care probabil se va angaja intr-un astfel de domeniu.In cazul in care mai esti la scoala, poti comunica acest lucru si elevilor, este probabil ca ei sa stie astfel de locuri si chiar sa te indrume catre un anumit domeniu pe care il considera potrivit pentru tine.Mult succes in cautarea ta si sper sa-ti implinesti aceasta dorinta.Toate cele bune.