Întrebare recomandată | eveliiina a întrebat:

eu si prietena mea ne-am gandit ca vara asta sa facem voluntariat, insa nu am gasit nimic concret pe net ce sa ne informeze ce trebuie sa facem ca sa luam legatura cu vreo firma care cauta voluntari, asa ca m-am gadit sa va intreb pe voi, stiti cumva ceva firme sau orice si cum putem sa ne inscriem?

Răspuns Câştigător
| IonutCG90 a răspuns:

Bună Eveliiina, ți-aș recomanda eu PATRU:

1. WWF-Romania
2. VoluntarEuropean
3. Crucea Roșie
4. Arheologie/antice, cauți Daniel Roxin pe Facebook și îi lași mesaj sau îl cauți pe GOOGLE/YOUTUBEhappy

5 răspunsuri:
| senstein a răspuns:

Daca gasesti spune-mi si mie, si eu vreau sa fac

| AnimeKing a răspuns:

"Crucea Roșie".

| ithunder a răspuns:

Pentru mituri, te rog să citeşti: http://www.voluntareuropean.ro/mituri.php

firme pentru voluntariat: http://www.listafirme.ro/ilfov/voluntari/o1.htm

| ioan05 a răspuns:

Crucea Rosie are nevoie de voluntari...Sunt diferite ramuri la care v-ati putea inscrie. Puteti avea grija de bolnavii din spitale, sau de copiii orfani sau multe alte chestii, dar mi se pare ca trebuie sa ai minim 16 ani.Nu mai tin minte exact.Eu am participat la concursul "Sanitarii priceputi", care a fost organizat de ei.Acesta consta in aplicarea primului ajutor si a fost foarte interesant.Am luat locul 3 pe Ilfov