| mara34 a întrebat:

Imi doresc extrem de mult sa devin voluntar Smurd, sau orice are legatura cu salvarea de vieti omenesti. Locuiesc in judetul Brasov, si nu stiu unde sau cum se procedeaza in aceasta privinta. Am fost ajutata de cei de la Smurd, si-acum vreau sa ajut si eu. Va rog, cine ma poate pune in legatura cu cineva competent? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| elenuyzy a răspuns:

E ceva demn de lauda ceea ce vrei tu sa faci dar din pacate, am inteles ca cei de la smurd au resurse limitate si la ora actuala nu pot primi mai mulți voluntari nemedicali decât cei cu care lucrează deja. Se schimba insa situati daca ai pregatire medicala. daca da trebuie sa iei legatura cu cei de la smurd. Intra pe pagina lui dragos bucurenci si poate gasesti pe acolo informatii. El se ocupa de chestii legate de voluntariat.succes!

| mara34 explică (pentru elenuyzy):

Multumesc, mi-ai fost de mare ajutor. Toate cele bune tie! :*

6 răspunsuri:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Sugestia mea este sa iei legatura cu organizatia,, Crucea Rosie'' de la tine din oras. red cross organizeaza traininguri in legatura cu metodele de prim ajutor si ajutor de ambulanta si iti ofera si un certificat. cu acel certificat ai o sansa sa devii asistent pe ambulanta

| mara34 explică:

Multumesc din suflet! :*

| adnana2013 a răspuns:

Mara daca nu poti la Smurd incearca la Crucea Rosie, sunt in parteneriat de multe ori

| mara34 explică (pentru adnana2013):

Multumesc, Adnana. Deja am luat legatura cu coordonatorul smurd pentru judetul Brasov si urmeaza sa ne intalnim pentru a semna contracutul. Saru-mana! :*

| GeorgeVoi a răspuns:

Daca esti informata, as vrea si eu sa devin voluntar dar am doar 16 ani! Stii cumva daca mai sunt locuri libere la Brasov sau daca nu trebuie neaparat sa ai 18 ani? Multumesc anticipat.