Întrebare recomandată | Mrme a întrebat:

In legatura cu voluntariatul la Crucea Rosie, imi puteti da niste informatii, in afara de site-urile oficiale?
Am sub 18 ani si vreau sa stiu in ce activitati ma pot implica (stiu ca doar voluntarii peste 18 ani pot avea activiti mult mai complexe) si cate zile din saptamana trebuie sa fiu prezenta, ma refer la programul voluntarului. Multumesc!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prima data trebuie sa fi aleasa la prezentarea oficiala, apoi dupa ce ai facut programare te intreaba unde vrei sa intri, grija de copii mici, sa te joci cu ei, sa mergi cu persoane batrane la spital sa le tii companie sau sa conduci masina.

| Treistariustar a răspuns:

Daca esti din Bucuresti te poate ajuta un pic articolul asta (mai exact partea de jos)
http://goo.gl/UKBQ7W