| costiniucadelina a întrebat:

ma numesc Adelina si am 17 ani. Mi-ar place foarte mult sa fac voluntariat la spital, adica sa merg acolo sambata sau duminica si sa ma joc cu ei, sa fac magie, pictura, si multe altele... Stiti cumva daca trebuie sa fac anumite demersuri, sau daca am nevoie de un act la mana pentru asa ceva?
Orice raspuns este bine venit.

6 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Poti sa mergi in organizatia Little People. Nu stiu sigur daca primesc minori, dar stiu ca ei au astfel de programe. Ma indoiesc ca singura vei putea merge...

| blAster85 a răspuns:

Nu prea inteleg sincer ce vrei sa spui(is mai greu de cap)cu cine sa te joci? ce magie sa faci? nu vreau sa fac misto.dar ce folosesti?

| costiniucadelina explică (pentru blAster85):

Imi pare rau ca nu m-am exprimat foarte bine.In mare parte este vorba de copii care sunt lasati singuri in spatal...adica eu cand eram internata ma plictiseam si eu foarte mult, si am vazut acest lucru practicandu-se in afara tarii noastre, veneau doua fete la spital si faceau diferite jocuri cu copii, trucuri de magie sau citeau carti, pentru ei aceste lucruri conteaza. Dar nu stiu daca in Romania se poate face acest lucru.

| blAster85 a răspuns (pentru costiniucadelina):

Probabil va mai dura o vreme.

| MedRex a răspuns:

Dacă mergi în spital și faci activități cu pacienți internați (secția de pediatrie sau oricare altă secție), e bine să știe șeful de secție sau conducerea spitalului. Nu de a te descuraja însă un spital nu e loc de joacă ăn care oricine vine pleacă când și cum vrea.
Ca să eviți să ai eventuale probleme în viitor și să nu fii dată afară, mergi la șeful de secție/direcțiunea spitalului și cereți un acord. Scrie o cerere să o aibă și ei să fie acoperiți.

| costiniucadelina explică (pentru MedRex):

Multumesc pentru raspuns.