| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Mi-aș dori foarte tare să fac practică pe smurd, unde pot să întreb? Ce am de făcut? Stau în Oradea

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

La cea mai apropiată unitate de pompieri? mergeți și cereți să vă înscrie ca voluntar SMURD.

| Vântulalb a răspuns:

Poti sa intrebi direct la ei. Vor fi bucurosi si iti vor spune in amanunt ce ai de facut.

| UNkF a răspuns:

La Isu oradea poti trimite un email.
Eu am trimis la Isu Calarasi si mi-au raspuns ca din cauza actualei pandemii de Covid 19 momentan nu se fac inscrieri.Cei drept a trecut 1 luna poate tu ai mai mult noroc.