| AntonelaCK a întrebat:

Pentru voluntariat la sabif, dar nu prea stiu ce presupune interviul. Din cate stiu eu, un interviu se dă oral, insa am auzit si variante cum ca ar fi scris.
Am citit cum ca ar fi întrebări de cultura generala ( istorie, geografie, anatomie ).

-Cam cum ar suna o intrebare?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Macar ai putea sa ne spui pentru ce pozitie este: femei de servici, gestionar, contabil sau director executiv?

| AntonelaCK explică (pentru Violleta2022):

Odata ce am zis "sabif" inseamna ca asistent pe ambulanță.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AntonelaCK):

Pacat ca dai cu gura ainainte sa gandesti!
Puteai fii pe pozitie de: sofer pe ambulanta, analist programator, muncitor necalificat, femeie de de servici sau asistent medical, conform listei lor de recrutari personal.
Asadar, cand te referi la ceva, pune in scris si amanunte importante, ca altfel nu face sens acel mesaj.

Uite aici lista cu locurile de munca disponibile la "Sabif":
http://www.sabif.ro/index.php/angajari