Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna! Pro sau contra voluntariatului pe smurd?
-Aveti idee ce program sunt la cursurile de pregătire?
-Ca asistent pe smurd, ai aceleași atributii/program ca pe ambulanta "normala"?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice experiență (pozitivă) e binevenită, du-te

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vesnic pui aceleasi intrebari? Mergi la Upu si intreaba i direct pe ei, si vei afla din sursa sigură.De la medici.

| Gnomzy a răspuns:

Salut!
Pentru început, vei participa doar la activități ce sunt sub conducerea ISU, cum ar fi campanii de promovare.
Pentru a fi calificat în primul ajutor, vei fi nevoit să susții un examen, asta după ce parcurgi o parte teoretica. Iar ca să poți merge pe ambulanță, îți trebuie cursul de paramedic voluntar.
Îți recomand să intri pe acest grup de WhatsApp, unde găsești voluntari din toate județele, care, cu siguranță, te vor ajuta.
https://chat.whatsapp.com/DcNP43SAlYDGwdlD4XRgfG
Mult succes!