| Andreea19Alina a întrebat:

Stiti cumva ce activitati de voluntariat as putea face in Iasi si la ce ONG-uri? As vrea sa fiu voluntar la o organizatie care sa te,, primeasca cu bratele deschise" deoarece, in trecut, am mai facut voluntariat insa persoanele care coordonau erau rautacioase si cei noi in acea organizatie erau tratati oarecum urat...si era un ONG foarte cunoscut.

2 răspunsuri:
| Ghost963 a răspuns:

Poti la Crucea Rosie.

| Rusu_Catalin_1992_YSF9 a răspuns:

Pentru brancardier.
Te poti duce la spitale. De preferat cel Judetean, Vorbesti cu fiecare sef de sectie in parte pana vrea cineva sa te angajeze ca voluntar. E nevoie de cateva acte. Daca reusesti eu iti recomand sa faci si o asigurare de malpraxis, daca pacientul cade cand il duci la investigatie tu esti de vina.