Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat si am par lung, si am de gand sa ma rad in cap. Exista vreo cauza nobila pentru care pot face acest lucru? Gen copii cu cancer, campanii, etc. Multumesc!

8 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie ca cineva sa ia absolut totul in bataie de joc in momentul in care cineva pune o intrebare chiar foarte serioasa. Oameni buni, se presupune ca pe site-ul acesta se cauta si se cere ajutorul. Dar din cate vad s-a deviat foarte mult de la ceea ce s-a vrut a fi si ceea ce a ajuns. Jalnic!

In legatura cu intrebarea ta, nu sunt foarte la curent cu astfel de donatii de par, insa din ce am cautat nu am gasit sa se ocupe cineva de prin Romania in mod direct de asa ceva. Or fi dar noi nu stim.

Am gasit in schimb o campanie care are loc la Iasi, sprijinita de studentii de la Facultatea de Medicina, intr-un fel de "parteneriat" cu o organizatie din Marea Britanie.

Uite si linkul: => http://www.ziaruldeiasi.ro/......93410.html

Sper ca ti-am fost de folos. :*

| Zaygon a răspuns:

Si eu am parul lung si il tund doar daca ai mei imi dau 12000 lei ca sa imi iau un imac, ceea ce stiu ca e imposibil de aia nu ma tund. Chestia asta cu tunsu pentru o cauza de genu eu nu ii vad rostul. Ai par, bucura-te de el.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut.Da, să fii un băiat chipeș, să semeni mult cu Jason Statham sau cu Rupert Friend. sa te angajeze la Hollywood, să devi bogat, și apoi să faci donații/acțiuni caritabile după bunul placbig grin

| Admunssen a răspuns:

Din pacate (si chiar regret asta) o vei face doar din propria convingere. Nu este nimeni in tara caruia sa le pese. sad Recent a fost publicat un articol despre un baietel care a facut asta. Felicitari lui si Felicitari tie ca te gandesti la asta. Insa...

| DomnulKat a răspuns:

În România nu există,

| xToToShelx a răspuns:

Exista o astfel de chestie dar trebuie ca lungimea parului sa fie de peste 30cm si chiar vei fi si platit pentru astabig grin

| AnimeKing a răspuns:

Din păcate, în România nu ai să vezi să se facă vreo donație.

| AliBaba11 a răspuns:

In Romania nu dar in alte tari se pot face donati de par pentru copii cu cancer https://www.youtube.com/watch?v=tNMKzZHX-J8