Întrebare recomandată | BeSmart17 a întrebat:

Am vreo 12 ani si cred ca ati vazut reclama de la Cif(hai sa facem un loc mai bun). Sunt din cluj si vreau sa ma alatur campaniilor de curatare a mediului, dar nu cred ca este chestia asta pentru copii! Nu stiti voi unde sunt si unde pot sa ma inscriu?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Copii pot participa la actiunile de curatire a mediului doar peste varsta de 14 ani, organizati, impreuna cu cel putin un profesor. Organizarea se face la nivelul conducerii clasei / scolii.
Deci, peste doi ani vei putea propune dirigintelui sau altui profesor sa va alaturati in grup la asemenea actiuni de curatenie.

| BeSmart17 explică (pentru Bula):

Nu inteleg de ce nu pot si copii. Toti vrem sa ajutam..pana la urma nu facem rau mediului. Ar trebui sa ne dea si oameii o sansa pe langa ca din treaba asta nu se castiga bani

| Bula a răspuns (pentru BeSmart17):

La varsta mai mica, copii inca nu inteleg si n-au experienta necesara pentru a umbla cu gunoiul, sa distinga ce este periculos. Deasupra, si experienta de viata este mai redusa la cei mici, iar pe teren sunt mai greu de supravegheat.

| Donsavas a răspuns:

Foarte frumos din partea ta! Sa fii la fel de entuziasmat si cand vei participa! Iti recomand sa te duci la cat mai multe cursuri,concursuri, evenimente pentru a-ti face prieteni, a te distra, a-ti exersa creierul si a acumula experienta de peste tot! Daca as putea fi in locul tau, as face toate astea! Traieste prezentul!