| Hyora a întrebat:

Buna TPU... Stiti cumva niste ONG -uri sau fundatii din Iasi ce cauta voluntari?... Ofer fundita! big grin tongue

Răspuns Câştigător
| Abibina a răspuns:

Nu stiu daca e chiar ceea ce cauti, dar incearca AIESEC.

3 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Depinde ce arie te intereseaza! Sunt o gramada de ONGuri in Iasi...
Fundatia Alaturi de Voi (zona sociala, persoane cu hiv/sida si cu handicap), Crucea Rosie (sanatate, social), Bethany, Alternative Sociale, Salvati Copiii (cam aceeasi arie de interes), Fundatia Iosif (proiecte pentru copii saraci, mai ales din familii de etnie roma). Daca vrei in zona artei poti incerca la Paper Girl (ii gasesti pe facebook, nu stiu sigur daca se face voluntariat neaparat la ei, dar au chestii foarte faine!), daca vrei ceva mai dinamic, mai nature-friendly poti merge la Cercetasi. mai era si o asociatie pentru iubitorii de animale. mai poti face voluntariat la biblioteca Gh. Asachi din cate am inteles. Sunt foarte multe variante, iar daca esti pe faza mai poti face voluntariat si in cadrul unor festivaluri (gen FIE, FILIT, etc). Iti stau la dispozitie pentru mai multe informatii happy

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Eu sunt voluntar la salvaticopiii.ro. mai gasesti si unicef.ro

| Hyora explică (pentru OmulDeStiinta1986):

Si eu... sunt voluntar la Salvati copii big grin. din Noiembrie happy