| Mayy a întrebat:

Buna tuturor.
As vrea sa fac voluntariat pentru ca cred ca m-ar ajuta sa ma dezvolt ca persoana. Problema mea e ca nu stiu ce sa aleg. Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti incepe prin a face curatenie prin curtile oamenilor batrani si singuri.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Vezi dezvoltare personala si pe www.Jocurieducationale.tk eu recomand sa faci voluntariat pentru copii. salvaticopiii.ro si unicef.ro

| nico097 a răspuns:

Eu sunt voluntara in orasul meu si pana acum am avut cateva activitati de exemplubig grine sarbatori am dus braduti la gradinite si i-am impodobit, am mers acasa la familiile nevoiase cu cadouri, ajutam oameni invarsta, unele persoane pot alege sa dirijeze traficul altele sa participe la curatarea spatiilor verzi sunt multe ai ce alege.Bafta.

| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Poti intra in organizatia de cercetasi: http://cercetasiipiabratianubucurestioncr.blogspot.ro/ si faci excursii, tabere cu alti copii de varsta ta. Sau aici: http://www.wwf.ro/ce_poti_face_/voluntariat_la_wwf/ depinde de varsta si in ce domeniu sa activez: protejarea naturii, sa faci parte dintr-o echipa de prim ajutor sa inveti tehnici etc, sa faci parte dintr-o echipa mobila care ajuta oamenii in caz de inundatii.
Trebuie sa fi mai explicita.