| Naoa a întrebat:

Vreau sa donez niste haine, atat pentru copii cat si pentru adulti (pulovere, tricouri, paltoane, etc). Cunoasteti pe cineva din Craiova care ar avea nevoie de hainute? Sau unde as putea sa le duc? M-am gandit sa le duc la o biserica, pentru oamenii nevoiasi care stau pe acolo. Dar nu stiu daca le primesc cei de la biserica. Multumesc!

12 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

In fiecare an, de Craciun si Pasti, ligile studentesti, organizatiile non profit si chiar liceele organizeaza activitati de ajutorare a copiilor nevoiasi din unele comune si sate izolate. Daca mai poti sa le pastrezi pana atunci, ai putea sa cauti in perioada de dinainte de Craciun o asemenea organizatie si sa le donezi. E o idee happy Daca nu, incearca sa faci cum ti-au zis ceilalti utilizatori. big grin

| EvangelineLovin a răspuns:

Si eu tot la o biserica m-am gandit. De ce sa nu le primeasca, avand in vedere ca stau acolo si cer bani ar trebui sa fie foate multumiti ca le dai haine care sunt mai folositoare, si asa vine toamna iarna, o sa le fie frig.

| kasty a răspuns:

Stiu sigur ca la biserica de la Mercur se primesc
am o prietena care le doneaza acolo
sau langa gradina botanica e un orfelinat de copii si acolo primesc

| kamael a răspuns:

Respect!

| MihaelaSiEu a răspuns:

Tot ce iti pot spune e sa ai grija cui le dai, sa imbrace hainele, chiar sa le fie de folos si sa le pretuiasca, nu sa le puna pe foc sau sa le rupa (am patit-o chiar eu ajutand niste oameni "nevoiasi")

| nico05 a răspuns:

Buna ziua.in speranta ca mai exista oameni cu suflet bun si care stiu ce inseamna durerea unui parinte neputincios, fac apel la dumneavoastra in a ma ajuta cu orice lucrusor pentru copii:alimente, jucarii, produse de igiena pentru copii sau chiar alimente.sotul a ramas fara servici acum in prag de iarna, si singurul venit momentan e alocatia celor 2 fetite ale noastre.eu cred ca nu e rusine a cere ajutor, e rusine a fura si a face alte lucruri mai urate.si poate daca maine ati fi in situatia mea probabil ati proceda la fel fiind intro situatie disperata. daca aveti lucrusoare care nu va mai sunt de folos sau aveti posibilitatea in a ne ajuta cu orice va rog nu ramaneti indiferenti, mai ales ca acum se apropie sarbatorile de iarna. ajutati-ne sa le facem fetitelor niste sarbatori frumoase. Dumnezeu sa va dea sanatate, fericire si sarbatori fericite!

| cami89 a răspuns:

Am si eu o fetita de 1 an si jumatate daca aveti ceva si pentru noi.

| geta73 a răspuns:

Daca aveti si pentru o fetita de trei ani mi-ar fi de mare ajutor.