| Andreea_Andree_1997_1Nxh a întrebat:

Vreau sa merg pe malul garlei, cu cortul cu inca 3 prieteni. Vrem sa facem si gratar si un foc de tabara. Stiu ca mai vine CREul in control, intrebarea mea e daca avem voie sa facem gratar si foc, e si un pic de padure.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Puteti face tabara si foc, daca respectati distantele prevazute in regulamentele PSI (minim 300m de la padure, tufisuri sau alte materiale combustibile), respectiv daca proprietarul /administratorul locului va da permisiunea.

| Editocroci a răspuns:

Focul nu direct pe sol. Distracție plăcută.