| Mihaelaburf56672822 a întrebat:

am 14 ani, am întreținut o relație sexuală cu prietenul meu, el are vârstă de 16 ani.Totul a început:am fost la el acasă,la el nu era nimeni acasă,am mers in camera părinților lor,acolo am găsit un prezervativ.El a zis daca vreau sa fac sex cu el,eu a spus ca nu el a insistat, pana la urma am acceptat, ne-am dezbracat, el m-a pus sa ii ling penisul.Este igienic sa ii ling penisul? După mi-a băgat degetu' in vagin cam 3 centimetri am avut o durere mare, dar nu am avut sângerări.Nu sa spălat înainte pe mâini când mi-a băgat degetu' in vagin.Ce se poate întâmpla? El a uitat sa își puna prezervativul,eram virgini amândoi, am făcut sex cam o ora si după am văzut ca nu are prezervativul,după și-a pus prezervativu si am mai făcut sex o ora, mi-a plăcut sa fac sex, când mi-a băgat penisul nu m-a durut rău doar puțin. Este căzu sa rămân însărcinată daca eram amândoi virgini?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa ramai insarcinata chiar daca erati amandoi virgini, atata vreme cat ati facut sex neprotejat si daca tu erai in perioada fertila.
Eu spun sa-i spui mamei tale si va sti ea ce sa faca!

| dragodana a răspuns:

Salut! V-ati "jucat" fara cap, pana la cap.Da, poti ramane insarcinata.
Inainte de astfel de activitati ar fi bina sa va spalati pe maini pentru ca pe maini pot fi bacterii ce pot cauza diferite infectii.
Bineinteles ca nu vei vorbi cu mama ta pentru ca ar lua foc.
Mai asteptati 2 saptamani sa vedeti cum se comporta corpurile vostra si repetati experienta, dar cu cap. Daca asta va doriti.

| Claraaaaa16 a răspuns:

Copile,de ce te grabesti sa cresti? Nu imi vine sa cred cum poti tu, un copil de doar 14 ani, sa faci un lucru atat mare. Exista multe riscuri draga mea, poti sa iei multe boli deoarece sunteti amandoi niste copii, neexperimentaţi. Tu esti atat de convinsa ca el este alesul inimii tale? Ca el o sa stea alaturi de tine de acum incolo? Eu am 17 ani si inca nu vreau sa imi stric viata. Daca el te iubea nu tragea de tine si nu insista, ci te intelegea. Dar sunteti doar niste copii. Imi pare rau pentru fetele ca tine si pentru generatia asta. tu in loc sa-ti vezi de scoala, tie iti arde sa faci sex? In fine. si da, desigur ca poti ramane insarcinata. O sa fiti cei mai "fericiti" parinti, cu siguranţă.

| Kuws6 a răspuns:

Da, poti ramane foarte usor insarcinata chiar daca erati ambii virgini. Nu e deloc ok sa faci sex neprotejat mai ales la varsta ta, si nici mai incolo. Eu zic sa ai grija si daca observi ceva schimbat sau stari diferite la tine, sa ii spui mamei tale iar ea te va intelege si va gasi o rezolvare, sa nu iti fie frica sa ii spui, suntem oameni.Ai grija de tine!