| NataliaBianca a întrebat:

Cati bani voi primi pentru participarea la,, Let's do it, Romania!,,? Dau funda! (Scuzati categoria. E cea mai cautata laughing) )

Răspuns Câştigător
| Dendoris a răspuns:

Sa te invat ceva in viata. Daca prestezi un serviciu cuiva si nu ai o hartie semnata de el si de tine cu caracter juridic ( adica contract ) nu primesti nimic.

Cand ti se da un contract citeste mereu clauzele lui si apoi semneazal daca este ok in sensul ca daca faci un serviciu primesti bani. Ai grija totusi ca sunt unele smecherii si la contracte de genul daca nu faci cum se asteapta persoana ce iti ofera chestia asta pierzi din suma. E complicat.

Un fel de rezumat, poate sa zica ca iti da marea cu sarea dar daca nu semnezi nimic ce are clauze fair play, nu primesti nimic.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

0 lei și zero bani. E voluntariat.
Vi s-au promis bani ca să vă ademenească, dar n-o să vedeți un sfanț.

| Dendoris a răspuns:

0 lei pentru ca e voluntariat, for *** sake.

VOLUNTARIAT = NU PRIMESTI NIMIC

| NataliaBianca explică (pentru Dendoris):

Femeia care ne-a chemat zicea ca suma incepe de la 40 lei. E cam... lacoma asa ca de aia am pus intrebarea ca sa stiu suma exacta din viitoarea cearta de maine.

| Dendoris a răspuns (pentru NataliaBianca):

Sa te invat ceva in viata. Daca prestezi un serviciu cuiva si nu ai o hartie semnata de el si de tine cu caracter juridic ( adica contract ) nu primesti nimic.

Cand ti se da un contract citeste mereu clauzele lui si apoi semneazal daca este ok in sensul ca daca faci un serviciu primesti bani. Ai grija totusi ca sunt unele smecherii si la contracte de genul daca nu faci cum se asteapta persoana ce iti ofera chestia asta pierzi din suma. E complicat.

Un fel de rezumat, poate sa zica ca iti da marea cu sarea dar daca nu semnezi nimic ce are clauze fair play, nu primesti nimic.