| gaby_6279 a întrebat:

Ce trebuie sa indeplinesc pentru a intra in armata?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Varsta, examen medical, greutate, inaltime, test psihologic, cazier curat, probe si examene functie de unde vrei sa intri

16 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Sa ai conditie fizica si nervi de otelhee hee

auran
| auran a răspuns:

Sa ai conditie fizica si nervi de otelhee hee

| elena a răspuns:

Mergi la Centrul Militar Zonal din localitate, acolo este un compartiment specializat in acest sens, te vor lamuri lucratorii de-acolo in ceea ce priveste intrarea ta in armata, fie in ministerul apararii sau de interne.

| Dl.Inginer a răspuns:

Din cate stiu odata cu desfintarea serviciului militar obligatoriu si infiintarea armatei profesioniste, armata romana are nevoie de oameni, dedicati care sa isi indeplineasca sarcinile la fel ca in orice alt domeniu cu profesionalism, daca indeplinesti cred niste conditii in limita normalului( sanatos, aspect si conditie fizica rezonabila, treci testul psihologic etc) cred ca vei fi acceptat.

| claudya a răspuns:

Incearca pe site-ul http://www.mapn.ro/recrutare/ si tu hotarasti... multa bafta...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Sa fii bun roman rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varsta, examenul medical si psihologicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa indeplinesti ordinele superiorilor. daca faci asa intra armata in tine.inscriete, ia probele si echipaaa- rea.sa fie pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai raspunsuri destule si folositoare dar intrebarea mea este iti place sau te gindesti la bani sa stii ca baiatulmeu lucreaza in armata si are salariu de mizerieare 750 ron salariu de incadrare si vreo 200 ron sporuri pe care le dau pe jumatate asa ca trebuie sa te gindesti bine

Răspuns utilizator avertizat
| alinaandrei a răspuns:

Scz mapn

| alinaandrei a răspuns:

Intre pe MAN

| alinaandrei a răspuns:

Intre pe MAN

| resident a răspuns:

In primul rand ai nevoie de o diploma de bacalaureat fara ea nu poti intra restul. e cam aiurea adica in mare parte poti sa intri pe merit dar e foarte greu acum depinde si unde big grin poti sa intri direct nu ai nevoie de facultati.doar de un pic pile made in romania si god luck cum spune americanul! parerea mea stagiul militat si armata in sine e cel mai sigur serviciu din sistemul nostru romanesc. unde mai pui o cariera de succes ati va asigura batranetea inca de la 35-36 de ani (varsta la care se iese la pensie )

| Alinutza_6000 a răspuns:

Daca te-ar interesa cu adevart ai merge si ai afla de la sursa tongue

| predator_2219 a răspuns:

Auran esti stupid rau