| savag3 a întrebat:

Cum pot afla unde sunt localizate familii nevoiase din zona judetului Cluj/Alba/Mures?
Unde as putea sa intreb? exista vreun centru care se ocupa cu gestionarea familiilor sarace, batranilor singuri sau orfelinate slab finaintate?
Intreb fiindca impreuna cu un asociat, vrem sa donam mancare proaspat gatita persoanelor respective si in acelasi timp, daca se poate, sa insuflam si altora bucuria de a face bine.
Multumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum pot afla unde sunt localizate familii nevoiase din zona judetului Cluj/Alba/Mures? La Cluj este ghetoul Pata Rât.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să existe un centru al asistenței sociale în localitate. Acesta are în evidență toate aceste familii, printre care se găsesc și rromi.

| Werrich a răspuns:

Pai nu sunt cersetori in aceste orase? De obicei cersetorii sunt persoane nevoiase.

| savag3 explică (pentru Werrich):

Sunt, dar mai putini pentru ca desii Romania este o tara saraca, la nivelul judetelor cu pricina exista totusi o industrie si o economie mai eficienta, eu ma gandeam la sate sarace sau cu batrani abandonati care ar avea nevoie de o mancare calda, pentru cersetorii de prin orase nu putem face mare lucru pentru ca sunt deja cantine sociale daca nu ma insel, insa pe sate si zonele mai retrase ma tem ca nu.