| Adi_4080 a întrebat:

Cum pot scapa de electrocasnicele vechi din casa? Nu mai au valoare ca sa merite osteneala de a gasi cumparatori pentru ele, si nici nu mi se pare normal sa le arunc pur si simplu la gunoi. Exista vreun centru de colectare? Daca da, unde si cum functioneaza?

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Daca esti Bucuresti primariile de sector ridica electrocasnicele vechi in ultima vinere din luna(asa se intampla in sectorul meu-sect.1). Sau le poti duce tu la un centru de colectare.Sau mai poti suna chiar tu la sediul primariei tale de sector si acestia vor veni acasa la tine in mod gratuit si iti vor ridica electrocasnicele.numarul de telefon este 9640 acolo te va prelua un operator si veti stabili ora si ziua cand trebuie sa vina.
cum functioneaza: Oamenii nu primesc bani pentru donarea aparatelor, dar nici nu trebuie să plătească nimic pentru ridicarea lor.

"Aparatele vor fi recondiţionate şi donate unor şcoli, chiar şi din Republica Moldova, iar cele stricate vor fi refolosite ca materie primă", a declarat Radu Gheorghe, director centru de colectare.