| Valentina_Trandafir_1991 a întrebat:

Cum putem ajuta copii orfani,oamenii fara adapost, oamenii fara familie sau pe cei saraci
idei originale pls!

funda$$$

3 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Buna intrebare...si cand stai sa te gandesti sunt destul de multi

| DjNick112 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi ca atunci cand intalnesti un copil sau oricare persoana (sunt destui) sa-i ajutam cum putem chiar in momentul ala, cu un banut, cu putina mancare, depinde de caz

| eduarddijay a răspuns:

Faci un grup pe fb despre problema asta, sau pe alte siteuri publice, si organizezi o donatie de caritate pentru orfani, faci niste postere, le pui pe stalpi cu numarul tau de telefon si vorbesti cu cel de la primarie sa iti faca legatura cu ministerul de interne, si cand va fi aprobata cererea, te vor ajuta ei, asa am facut si eu acuma 3 ani si am ajutat peste 7 famili big grin