| anonim_4396 a întrebat:

Cum sunt tratate pisicile din adaposturi? Am gasit o pisica gravida si nu stiu unde sa o duc. Mi-e mila de ea, dar nu pot sa o ingrijesc pe ea si puii ei.

4 răspunsuri:
| yadora a răspuns:

Poate vreun vecin binevoitor si iubitor de animale te va ajuta...in adaposturi sunt vai mama lor...nu suntem in occident unde oamenii au constiinta si pretuiesc animalele...

| AlinutzaRouz a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic sa faci dar am auzit ca in adaposturi se poarta mizerabil cu animalele. De multe ori mor de foame sau le eutanasiaza( inainte de termen). Ce pot sa zic traim in Romania...

| machupicchu a răspuns:

N-ar fi nici o problema din pct. d. v. al tratamentului dar,... nu primesc pisici in adaposturi.
Ar fi mai bine sa o castrezi acum, inainte de a naste, da-mi un mesaj si-ti voi da un nr. de telefon unde vei gasi ajutor...

| MonicutZZa a răspuns:

Ai putea intreba un medic veterninar. Cred ca el este cel mai in masura sa iti raspunda.