| Alessia2006 a întrebat:

Daca deseurile se arunca la groapa de gunoi, unde se arunca gunoiul de la groapa de gunoi?

Răspuns Câştigător
| chitaramea a răspuns:

La groapa de gunoi e aduna tot gunoiul peste care perodic este pus un strat de pamant care ajuta la descompunere dar sunt gropi in care acesta se arde.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se arunca nicaieri, ramane acolo unde a fost pus, dupa o vreme se ingroapa.

| dragodana a răspuns:

Salut! Acolo ''moare''.Ce nu poate fi reciclat se descompune si ajunge....pamant.

| Band12Nikki a răspuns:

Gunoiul de la groapa de gunoi, nu se arunca, ci niste oameni recicleaza tot si le folosesc in fabrici. De exempu plasticul se desinfecteaza, se topeste si se face altceva precum sticle de plastic, sau altele. Asa se procedeaza cu toate, in afara de restul de mancare, din care se face ingrasamantul. Sper ca te-am ajutat!

| AuroraLaptelui a răspuns:

Nu se aruncă, se reciclează sau în cel mai rău caz se descompune.