| Emy52 a întrebat:

Dau FUNDĂ pentru cea mai faina idee!
Ce pot face cu caietele din clasele mici? Exista niște magazine unde se colectează asa ceva? Va rog sa nu veniți cu idei de genul: Dă-le pe foc sau Sterge-te la c*r cu ele

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Practic nu ai ce face cu ele, nici tu, nici alti oameni. Le poti pastra ca amintire.

Daca vrei sa faci arta din ele, go for it.

Daca vrei sa faci origami din ele, sau alte obiecte, ai gasi ce

Daca vrei sa le arhivezi digital, ar fi usor.

Daca vrei sa pui hartia in blender sa produci hartie pentru acuarele, sau hartie specializata, e usoara treaba

Daca vrei sa reciclezi hartia, gaseste un cos de reciclat. Si probabil asta e cea mai buna idee.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde in ce stare sunt.
Daca sunt in stare "ca si noua", goale, atunci le poti dona unei familii nevoiase (le duci la o scoala primara si vorbesticu invatatorii).
Daca sunt folosite /degradate, atunci le poti folosi pentru ambalat, pentru schite, notite sau le trimiti la reciclare (gunoi selectiv).

suntserios
| suntserios a răspuns:

La reciclat

| sierra1 a răspuns:

" Emy52: Ce pot face cu caietele din clasele mici? ...Sterge-te la c*r cu ele"

vaaaaai, tocmai ce ne-ai luat vorba din... tastatură

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți sa le donezi eventual copiilor abandonati in orfelinate dacă nu sunt folosite acele caiete și chiar și folosite pentru ca ii ajuta sa învețe lucruri noi și folositoare sau pentru cultura generala. Ori îți poți face o mica instalație artistica în camera personala ca amintire cu aceste caiete. Spor și succes!

| AdioTPU a răspuns:

Mai bine le păstrezi că amintire.