| anonim_4396 a întrebat:

De la ce varsta poti face voluntariat pe salvare?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voluntariatul pe smurd/salvare/pompieri nu se face asa ca vrei tu sau oricare altul, ori esti viitor asistenti medical generalist sau orice altceva in cadrul de brancardier sau chestii de genul, faci o scoala de asistenti/medici, nu poti face asa ca vrei tu oricand, fac si eu asistenti medicali si cam asa este. varsta minima 18-19 ani, nu se prea face repet asa oricum.

| Diavolcata a răspuns:

Salut, Indicat ar fi sa ei legatura direct cu ei, fiind un gest frumos din partea ta deoarece doresti sa ajuti, felicitari nu multi fac asa ceva! Uite ceva ce te poate ajuta: http://www.crucearosie.ro/......untar.html

| Anonim2322343a a răspuns:

15+.