| MistyLilyBella a întrebat:

Eu imi doresc foarte mult sa intru intr-o organizatie pentru animale.Adica tot ce pot sa fac este chiar sa dau sfaturi oamenilor convingandui chiar foarte bine sa ingrijeasca si sa adopte anima. Eu am sfaturi foarte bune. Pot sa gasesc cele mai bune parti pe care sa le expun omenilor, asolut orice pot scrie daca este un site de genul asta pot sa ma scriu ca,, jurnalist de convingere", astfel ca oamenilor sa poata sa le fie si lor bine avand grija de animale cu multa dragoste dar fara multi bani.Azi chiar nu sunt prea convingatoare dar pentru ca i-am scris unei fete care avea nevoie sasi convinga parintii sa ii ia un animal, 10 trucuri de convingere in 16 randuri...Deci stiti vreo organizati cu un site de genul asta? As fi mai mult decat bucuroasa sa ajut. happy

5 răspunsuri:
| dya333 a răspuns:

Da cauta pe net din orasul tau am impresia ca in fiecare oras sunt onguri pentru animale si eu sunt intr-unul...big grin doar ca daca vrei sati exprimi diferite opinii si sa le dai timp trebuie sa te implici foarte mult ca sa prinda incredere in tine si sa te considere un voluntar foarte bun...cam atat iti pot spune, succeshappy

| Ecea a răspuns:

Nu mananci carne?

| Ecea a răspuns:

Ce aiurea,sa fi iubitor de animale si sa mananci carne. happy
Cum era vorba la romani, mi-e asa drag de imi vine sa il mananc, in cazul de fata la propriu.
Gainile ce au sa nu fie protejate? Sau vacile? sunt tot animale.
E o prostie chestia asta cu animalele.

| ioana100 a răspuns:

In ce oras stai? unchiul meu mi-a spus(lucreaza la politia animalelor) ca este aproape in fiecare judetam inteles ca cauta voluntari si aganjati, te poti interesa, sigur o sa gasesti cevahappy

| MistyLilyBella explică:

Ba manac carne! dar incera sa fiu eu n-am vazut in viata mea un porc, o vaca, un pui.dar din pacate eu manac si tin sa va amintesc ca am 12 anihappy.si din moment ce nu prea stiu ce sau cum sufera animalele.in fine eu nu ma gandeam chiar asa.si ma refer la animale de alea mici.aini,pisici,iepuri,hamsteri,soparle,pesti,serpi,alte animale cu blana, delfini, balene si ziceam sa incurajez oamenii sa adopte.doar nu vreti sa adopte balene!