| Bionicle a întrebat:

Eu pe 1 martie am plecat la cofetarie-patiserie ca sa fac voluntariat pentru a capata experienta,dar mi-au spus sa imi fac o hartie cum ca vreau sa fac practica la ei si mi-au zis sa ma duc la centrul de formare profesionala unde am facut cursul de partiser sa vad daca imi fac ei o hartie de aia. Dar mi-au spus ca nu mai au nici o treaba cu mine.Mi-au spus sa ma duc la A.J.O.F.M sa imi faca o, pacat ca am uitat mi-au spus, cred ca un deficitar, nu stiu.Voi stiti cum as putea sa imi fac o hartie cum ca vreau sa fac practica?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci VOLUNTARIAT la cofetarie-patiserie?!
La ce firma vrei sa faci voluntariat?(e o firma/asociatie de voluntariat serioasa?)- ai verificat aceste aspecte?
Cere cateva informatii de la cei de la A.J.O.F.M despre acea firma/institutie de voluntariat la care doresti sa aplici pentru a vedea daca sunt seriosi, explica problema cuiva (nu cumva sa te trezesti ca de fapt nu faci voluntariat ci lucrezi doar fara norme legale).-ceea ce NU are legatura cu voluntariatul.
Informeaza-te!