| heyulika a întrebat:

Faceti parte dintr-o asociatie de voluntariat? Ca as vrea sa fiu si eu membra a uneia insa nu stiu ce sa aleg...si nu stiu cum e? La ce asociatii imi recomandati sa ma duc, avand in vedere faptul ca am 17 ani?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Încearcă să te interesezi dacă la tine în liceu se organizează astfel de activităţi. Eu vrând-nevrând m-am trezit bagat într-o asociaţie de asta, şi nu mi-a părut rău, iar la sfârşit am avut şi o diplomă de voluntariat. happy Personal chiar apreciez foarte mult faptul că vrei să întreprinzi o astfel de activitate, şi-mi pare rău că nu te pot ajuta cu informaţii concrete, dar în cazul meu profa de franceză avea o prietenă care era membra unei asociaţii de voluntariat, şi a tras de mine şi m-a băgat pe felie. Deasta spun, încearcă şi vorbeşte cu profesorii, propune, cu siguranţă vei primi până la urmă un sfat ce îţi va putea fi folositor.
Îţi doresc mult succes! happy
O seară frumoasă!

7 răspunsuri:
| hippiemuslim a răspuns:

Ce zici de voluntariat pentru comunitate. Spre exemplu sa lucrezi la o companie de salubritate pe gratis happy Si daca nu te intereseaza maturatul, poti sa plantezi flori, copacei. Nu stiu daca se poate, dar imi pare o idee mult mai buna decat sa ai grija de mosnegi. Sau poti face voluntariat la un orfelinat. Cauta pe google, sunt sigur ca vei gasihappy

| Aiicha a răspuns:

Crucea rosie
uite saiteul lor ca sa aflii mai multe informatii:
http://www.crucearosie.ro/

| Unique a răspuns:

Buna! Da la Glina

| ioandreii a răspuns:

Depinde din ce oras esti daca esti din iasi iti pot recomanda mai mult de 10.

| Animalutz10 a răspuns:

Du-te la un adapost pentru catei de exemplu ai aici detalii
http://www.protectiaanimalelor.org/inregistrare/

| Ronnie21 a răspuns:

Heyulika, daca esti din timisoara sau judetul timis iti pot recomanda eu vreo 5 asociatii in care merita sa te inscrii, avand in vedere faptul ca eu sunt voluntar in 2 asociatii diferite... let me know

| vailet a răspuns:

Daca esti din Bistritaiti pot recomanda
http://tasuleasasocial.ro, e o asociateie de ecologie si voluntariat, dupa mine ceva ce merita sa incerci!
Succes!